Przejdź do stopki

Aktywnie na stokach Mogielicy

Aktywnie na stokach Mogielicy

Treść

W sobotę 21 sierpnia odbyły się zawody nartorolkowe „Aktywna Mogielica Uphill II” przy trasach narciarsko-rowerowych w Zalesiu. W kategorii OPEN zwyciężyli Jadwiga Grynkiewicz z EM-SPORT TEAM  i Robert Faron z Zalesia (SKIPOL.PL TEAM).

Impreza sportowa  przyciągnęła zawodników z całej Polski. Trasa biegu zyskała wśród zawodników opinię jednej z najtrudniejszych w Polsce ze względu na duże różnice przewyższeń i wymagające warunki terenu. Zawodnicy mieli do pokonania prawie 4 kilometrową trasę  z przewyższeniem wynoszącym około 260 metrów. Dorośli biegacze mogli sprawdzić się w formule MIX (3,7km FT + 3,7km CT ). Rekord trasy należał do Roberta Farona – stylem dowolnym (CT) 14:41,80 i klasykiem (FT)  15:30,39. Podczas zawodów Robert Faron nie tylko pobiegł najszybciej w stawce, ale pobił swój własny rekord z zeszłego roku w czasie: (CT) 14:34,37 a (FT) 14:41,37.
Na trasie rywalizowały również dzieci i młodzież na krótszych dystansach (od 3700 do 100 metrów),  gdzie najmłodszą kategorią wiekową był rocznik 2014 i młodsi.
Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli: Klub Sportowy UKS Wierchy Zalesie, Trasy „Aktywna Mogielica”, BGSN Limanowa, PIF Sport oraz Powiat Limanowski. Honorowy patronat zawodów objął starosta limanowski Mieczysław Uryga.
Impreza została zrealizowana przy wsparciu sponsorów, w których gronie znaleźli się: Powiat Limanowski, Gmina Kamienica, Gmina Słopnice, Firma Tymbark, Firma Zibud, Firma Polskie Wody Lecznicze, Osada Zalesie, Firma Szubryt. 
O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia i zabezpieczenie trasy wyścigu zadbali: Komenda  Powiatowa Policji w Limanowej, OSP Zalesie i  OSP Słopnice Górne oraz zespół medyczny.  Poczęstunek zapewniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia.
Za pomiar czasu i zabezpieczenie sędziowskie odpowiedzialna była Firma  PIF SPORT.

Oficjalne wyniki na stronie:
https://pifsport.com.pl/wp-content/uploads/2021/08/AKTYWNA-MOGIELICA-wyniki-koncowe-21.08.2021R..pdf

Źródło/foto: UKS Wierchy Zalesie

 

 

Menu
Informacje
1559969