Przejdź do stopki

Halny na obozie sportowym

Halny na obozie sportowym

Treść

W dniach 15 – 22 sierpnia 2021 r. MUKS Halny Kamienica zorganizował obóz sportowy w Charsznicy dla grupy 22 osób.

Obóz sportowy był zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu FUNDACJI LOTTO im. Marii Konopackiej w ramach projektu „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto 2021” – Lato z Halnym.
Podczas zgrupowania nasi  zawodnicy mieli możliwość trenowania 3 godziny dziennie, rozgrywać sparingi zdrużynami, które przebywały na obozie i drużynami lokalnymi – na terenie Ośrodka „Planeta” zawodnicy mieli stworzone bardzo dobre warunki treningowe – grali w piłkę nożną na boiskach trawiastych, piaskowych i z bandami.
W wolnym czasie codziennie mogli korzystać z basenu odkrytego lub krytego, mieszczących się na terenie ośrodka. Było dużo radości, zabawy i pozytywnej energii. Najlepsza – zdaniem uczestników – była ścianka wspinaczkowa i skoki do wody, pod czujnym okiem ratownika i opiekunów.
Zorganizowane zostały 2 wycieczki – do Miechowa na kręgle i wycieczkę do Racławic, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć pomnik Bartosza Głowackiego, Kopiec Kościuszki, a w drodze powrotnej zwiedzić Bazylikę Bożogrobców w Miechowie, dworek Zacisze, w którym zgromadzone są pamiątki i obrazy związane z insurekcją Kościuszkowską, a także muzeum regionalne. O tych miejscach, ich historii bardzo ciekawie opowiadał przewodnik.
Wieczorami organizowane były pogadanki i prelekcje na temat zdrowego trybu życia, zagrożeniach,  nałogach i sposobach ich zapobiegania. Ważnym wydarzeniem było poznanie i przybliżenie sylwetki Marii Konopackiej – Patronce Fundacji Lotto, jak również innych zasłużonych polskich sportowców – patriotów, medalistów olimpijskich letnich i zimowych igrzysk.
Obóz był przede wszystkim przygotowaniem do nowego sezonu piłkarskiego 2021/2022. Po okresie pandemii i częstego przebywania dzieci w domu była to bardzo ważna i cenna możliwość integrowania uczestników i zaspokajania podstawowej potrzeby bycia razem. Oprócz treningów i zabawy mogli się lepiej poznać, nauczyć się akceptować i jednocześnie doskonalić swoje słabe i mocne strony, hartować swój organizm, wzmacniać swoją kondycję fizyczną, a przede wszystkim pracować nad swoją techniką i taktyką piłkarską.

 

 

 

Menu
Informacje
1557620