Przejdź do stopki

„Śwarne Gosposie” pierwsze w powiecie

„Śwarne Gosposie” pierwsze w powiecie

Treść

W sobotę 28 sierpnia w Limanowej odbył się XX Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Reprezentujące w nim naszą gminę Koło Gospodyń Wiejskich „Śwarne Gosposie” z Kamienicy Dolnej zdobyło  pierwsze miejsce.

W tegorocznym przeglądzie swoje talenty kulinarne, manualne i artystyczne prezentowało sześć  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu limanowskiego.
Komisja konkursowa w składzie: Marta Smólczyńska (etnolog), Zofia Skwarło (regionalista), Bogdan Matusik (muzyk, folklorysta) brała pod uwagę prezentacje potraw regionalnych i rękodzieła oraz pieśni ludowych i scenek obyczajowych.
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Dolnej zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i kulinarny, przez co w ostatecznej klasyfikacji przeglądu zajęły pierwsze miejsce oraz zostały zakwalifikowane przez komisję konkursową na 11. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Jabłonce oraz na Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”.
Impreza, pomimo zmiany planowanego terminu i miejsca, zgromadziła wielu gości, miłośników folkloru oraz regionalnych smaków. Jak zwykle okazała się niezwykłą ucztą  - pokarmem ducha i ciała.

Źródło/foto; Powiat Limanowski

 

 

Menu
Informacje
1559969