Przejdź do stopki

Laureaci konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

Laureaci konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

Treść

Znamy już laureatów konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kapituła po burzliwych obradach z 317 zgłoszeń wyłoniła 15 laureatów oraz 6 wyróżnień, w tym wyróżnienie za najlepszy teledysk. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są niezwykle utalentowani, wrażliwi oraz świadomi czym jest prawdziwy patriotyzm.
Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie. Są to:

  • I kategoria wiekowa - klasy I-IV, zespoły: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie, Hanna i Filip Mikołajczyk w utworze pt. „Pałacyk Michla”, autor tekstu i kompozytor Józef Szczepański, pomysł na teledysk i realizacja Paweł Wysowski.
  • II kategoria wiekowa - klasy V-VIII, soliści: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie, Jakub Hyrc w utworze pt.: „Miejcie nadzieję”, tekst: Adam Asnyk, muzyka: Zbigniew Preisner, aranżacja własna Paweł Wysowski, pomysł na teledysk i realizacja Paweł Wysowski.

Na facebookowym profilu Kopalni Soli „Wieliczka”: fb.com/kopalniawieliczka publikowane są najlepsze utwory tegorocznego konkursu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i zagłosujcie!

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencji Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Menu
Informacje
1559970