Przejdź do stopki

Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzenia

Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzenia

Treść

Od 1 grudnia 2021 roku w całym kraju obowiązuje pakiet alertowy związany z panującą pandemią koronawirusa.

Zmiany w limitach osób.

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. zmieniają się limity osób m.in. w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych czy kościołach.

  • Kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodkach kultury, koncerty, widowiska cyrkowe, baseny i aquaparki – 50 proc. obłożenia.
  • Zgromadzenia, wesela, komunie, konsolacje, spotkania, dyskoteki – maksymalnie 100 osób .
  • Wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) – maksymalnie 250 osób.
  • Siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe – 1 osoba na 15 m2.

Nowa mutacja COVID-19 – zakaz lotów i zmiany w kwarantannie dla podróżujących.

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. wprowadzono zakaz lotów z krajów wysokiego ryzyka: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe.

Ważne! Osoby wracające z tych krajów nie mogą  zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni – nawet w przypadku negatywnego wyniku testu.

Wydłużona kwarantanna dla podróżujących z krajów non-Schengen.

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. wprowadzono także zmiany w zasadach kwarantanny dla podróżujących z krajów non-Schengen. Co się zmieni?

Wydłużono kwarantannę do 14 dni. Wcześniejsze zwolnienie z kwarantanny będzie możliwe w przypadku negatywnego wyniku testu PCR, który został wykonany po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.

Aktualne informacje i zalecenia można śledzić na stronie www.gov.pl/koronawirus.

 

Menu
Informacje
1559970