Przejdź do stopki

Mistrzostwa Polski w Steel Darta

Treść

W dniach 21 - 22 maja w Kamienicy odbyły się I Mistrzostwa Polski w Steel Darta Pracowników Oświaty i Instytucji Kultury. W turnieju udział wzięło 23 zawodników.

W miniony weekend w Kamienicy odbyły się I Mistrzostwa Polski w Steel Darta Pracowników Oświaty i Instytucji Kultury. Zawody rozegrano w Ośrodku Szkoleniowo – Turystycznym „Dworek Gorce”. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.
W sobotę 21 maja rozegrano turniej darta „501”. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Trawińska  z Częstochowy. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Kulej (Częstochowa), a trzecie Agnieszka Haczek (Nowy Sącz). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jacek Trawiński (Częstochowa). Drugie miejsce zdobył Robert Serafin (Wieliczka), a trzecie wywalczył Sebastian Ast (Krosno).
W niedzielę 22 maja zawodnicy rywalizowali w turnieju darta „301”. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Haczek (Nowy Sącz). Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Kulej (Częstochowa), a trzecie Ewa Trawińska (Częstochowa). W kategorii mężczyzn zwyciężył Robert Serafin (Wieliczka). Na drugim miejscu uplasował się Piotr Moroń (Rzeszów), trzecie zdobył Marek Hawrot (Jasło).
Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Limanowskiego – Mieczysława Urygi.
Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, a partnerem przedsięwzięcia Związek Nauczycielstwa Polskiego – Okręg Małopolski.