Przejdź do stopki

Nadleśnictwo zachęca do wspólnego sprzątania lasu

Treść

Nadleśnictwo Limanowa zaprasza Nas do współuczestnictwa w akcji „SprzątaMy”! Rozpoczęcie 24 czerwca o godz. 9:00 w Dolinie Kamienicy.

W dniach 15-24.06.2022 r. na terenie wszystkich nadleśnictw w Polsce trwa akcja pn.: „SprzątaMY. 15 czerwca ogólnopolskie sprzątanie lasów zainaugurował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Para prezydencka i wolontariusze zbierali śmieci z lasów na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

Śmieci w lasach to problem nie tylko estetyczny. Odpady na terenach leśnych to często pułapki dla drobnych zwierząt, szczególnie dla owadów. Wabią je resztki pokarmów i napoi. Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów. Każdego roku ich uprzątnięcie kosztuje kilkanaście milionów złotych. W ostatnich latach na ten cel wydawane jest ok. 20 mln zł. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci.

Więcej informacji można uzyskać po numerem telefonu: 500 216 186 oraz na stronie: https://limanowa.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/bVi4v7c4uqIL/content/-sprzata-2

 

 

Menu
Informacje
2124612