Przejdź do stopki

Na podium w Atenach

Na podium w Atenach

Treść

Sukcesem zakończył się występ zespołu cheerleaders Global Cheer podczas mistrzostw Europy w Atenach. Połączona drużyna cheerleaderek z Kamienicy i Nowego Sącza wywalczyła w nich brązowy medal.

W dniach 1 – 3 lipca 2022 r. w Atenach odbyły się Mistrzostwach Europy Cheerleaders. Kamieniczanki z  Diamond Cheer razem z zawodniczkami z Cheer NS z Nowego Sącza  startowały jako 29-osobowa drużyna Global Cheer. Dziewczyny ciężko wcześniej trenowały, bo wyzwanie było spore. Startowały w wyższym ,,levelu” niż dotychczas, a więc musiały zaprezentować bardziej zaawansowane umiejętności. Ostatecznie poradziły sobie rewelacyjnie i zdobyły brązowy medal w konkurencji All Girls Elite.
Dziewczyny z obu grup są podopiecznymi Mirosława Haczka – trenera z Nowego Sącza, a zarazem dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy.
– Dzięki nominacji wywalczonej na ostatnich Mistrzostwach Polski w Józefowie oraz ogromnemu wsparciu ze strony głównego partnera naszych przygotowań i wyjazdu do Aten – Małopolski (Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski po sukcesie dziewczyn na Mistrzostwach Świata zadeklarował finansowe wsparcie przy wyjeździe do Aten. Obietnicę spełnił i drużyna otrzymała na ten cel 70 tysięcy złotych), udział naszego zespołu w mistrzostwach był możliwy – podkreśla trener Mirosław Haczek i dodaje:
– Bardzo dziękujemy też naszym sponsorom Firmie Wiśniowski oraz Galerii Trzy Korony, wspierającym nas od dłuższego czasu.

 

 

 

 

 

 

Menu
Informacje
1934462