Przejdź do stopki

Beskidzkie Rytmy i Smaki w Kamienicy

Beskidzkie Rytmy i Smaki w Kamienicy

Treść

W niedzielę 10 lipca w amfiteatrze SATURN w Kamienicy  odbył się IX Festiwal Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

Nasza gmina po raz kolejny znalazła się wśród gospodarzy imprezy, której celem jest promocja kultury regionalnej i atrakcji Beskidu Wyspowego. Przybyli do Kamienicy goście mogli poznać rytmy i smaki naszego regionu.
Głównym punktem festiwalowego programu był Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kamienica. Każde koło przygotowało do prezentacji potrawę regionalną do degu­­stacji (żurek), scenkę obyczajową i pieśń ludową.
Aktorską grę, muzyczną nutę i tradycyjną kuchnię oceniało Jury w składzie: Zofia Skwarło – regionalista (konsultant KGW), Monika Kurzeja – muzyk z MCK „Sokół” w Nowym Sączu i Jarosław Czaja – dyrektor GOKSiT w Łukowicy. Pierwsze miejsce w przeglądzie przypadło KGW ze Szczawy. Drugie miejsce ex aequo zajęły KGW z Zalesia i KGW z Kamienicy Górnej. Trzy równorzędne trzecie miejsca przyznano dla KGW z Kamienicy Dolnej, KGW z Zasadnego i KGW ze Zbludzy. Na Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Komisja zakwalifikowała KGW ze Szczawy.
Poza występem Kół Gospodyń Wiejskich uczestnicy tegorocznego festiwalu podziwiali  na scenie występy: Grupy Artystycznej Stowarzyszenia Seniorów w Gminie Kamienica, Zespołu GORCE z Kamienicy, Zespołu ZASADNIOKI z Zasadnego, Kapeli MŁODE GORCE i Kapeli JARZEC.
Festiwal prowadził konferansjer Stanisław Przybylski.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”.

 

 

Menu
Informacje
2124610