Przejdź do stopki

Aktywnie na stokach Mogielicy

Aktywnie na stokach Mogielicy

Treść

W sobotę 3 września odbyły się zawody nartorolkowe „Aktywna Mogielica Uphill III” dla dzieci i dorosłych. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Kamienica.

Impreza sportowa  przyciągnęła zawodników z całej Polski. Trasa biegu zyskała wśród zawodników opinię jednej z najtrudniejszych w Polsce ze względu na duże różnice przewyższeń i wymagające warunki terenu. W biegu otwartym III Uphill Aktywna Mogielica zwyciężył Robert Faron, wyprzedzając wychowanka UKS Zalesie Jakuba Florka.
Na trasie rywalizowały również dzieci i młodzież na krótszych dystansach (od 3700 do 300 metrów),  gdzie najmłodszą kategorią wiekową był rocznik 2014 i młodsi.
Impreza została zrealizowana przy wsparciu sponsorów, w których gronie znaleźli się: Powiat Limanowski, Gminie Kamienica, Gmina Słopnice, OSADA Zalesie, Firma Tymbark, Firma Partner, Firma Zibud-Bruk Kostka Brukowa.
O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia i zabezpieczenie trasy wyścigu zadbali: Komenda  Powiatowa Policji w Limanowej, OSP Zalesie  oraz zespół medyczny. 
Za pomiar czasu i zabezpieczenie sędziowskie odpowiedzialna była Firma  PIF SPORT.

Źródło/fot.: UKS Wierchy Zalesie

 

 

Menu
Informacje
1998581