Przejdź do stopki

Świetne rozpoczęcie sezonu narciarskiego

Treść

Znakomity występ zanotowali uczniowie SP Zalesie (trenujący w klubie Wierchy Zalesie) podczas Cross Country Tatra Cup 2022 – pierwsze zawody Ligi Małopolskiej w Zakopanem. Zwycięstwo odniósł Dawid Opoka, a Szkoła Podstawowa w Zalesiu zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

„Cross Country Tatra Cup” to ogólnopolskie zmagania, które już na stałe wpisały się w kalendarz zimowych wydarzeń sportowych. W poprzednich edycjach frekwencja była znakomita, a zawody każdorazowo otwierały sezon w biegach narciarskich dla zwolenników tej dyscypliny. Nie inaczej było w piątek 16 grudnia, gdy przeszło 200 uczestników przystąpiło do biegów na dystansach dostosowanych do wieku – od najkrótszej trasy długości 1,2 kilometra, po dłuższe 2 i 3 km.
Udany występ w zawodach zanotowali uczniowie SP Zalesie (trenujący w klubie Wierchy Zalesie), spośród których czterech stanęło na podium.

Uczniowie SP Zalesie na podium:

1 miejsce: Dawid Opoka (rocznik 2009), dyst. 3 km

2 miejsce: Krzysztof Florek (rocznik 2012, dyst. 1,2 km

2 miejsce: Paweł Wierzycki (rocznik 2010), dyst. 2 km

3 miejsce: Oskar Wierzycki (rocznik 2008), dyst. 3 km

Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowali się Szymon Faron i Filip Mikołajczyk.

W klasyfikacji szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa w Zalesiu zajęła pierwsze miejsce.

Rywalizacja u stóp Tatr połączona była z inauguracją cyklu Małopolskiej Szkolnej Ligi. Nie zabrakło więc okolicznościowych medali dla wszystkich, pucharów oraz upominków rzeczowych. Zawodom „Cross Country Tatra Cup” przyświecały istotne założenia popularyzacji i wspierania rozwoju biegów narciarskich, promocji współzawodnictwa w myśl zasad fair play oraz propagowania nowoczesnej infrastruktury sprzyjającej uprawianiu atrakcyjnej dyscypliny sportu.