Przejdź do stopki

Apel do właścicieli psów

Treść

Apelujemy do mieszkańców Gminy Kamienica o zwrócenie uwagi na problem wałęsających się zwierząt. Często bowiem zaobserwować można psy, które bez żadnego nadzoru wałęsają się po miejscowościach, narażając na niebezpieczeństwo użytkowników dróg, mieszkańców, a szczególnie dzieci.

W zdecydowanej większości przypadków zwierzęta mają swoich właścicieli, a pojawiające się tzw. „bezdomne" psy to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez ich właścicieli. Bardzo często właściciele czworonogów nie zamykają ich w kojcach, albo nie utrzymają psów na ogrodzonej posesji, pozwalając im biegać samowolnie po wsi.

Urząd Gminy przypomina,  że za psa zawsze odpowiada jego właściciel i to na nim spoczywa obowiązek  odpowiedniego pilnowania czworonoga. W przypadku, gdy właściciel wałęsającego się zwierzęcia jest znany, należy fakt ten zgłosić bezzwłocznie na Posterunek Policji. Policja ma prawo nałożyć wówczas mandat na nieodpowiedzialnego właściciela.

W roku 2023 podobnie jak w poprzednich latach opiekę weterynaryjną nad bezdomnymi zwierzętami sprawuje Gabinet Weterynaryjny Zbyvet – Kamienica 417. Gmina Kamienica finansuje czipowanie zwierząt, do czego zachęcamy wszystkich właścicieli. Czip pozwala na szybką identyfikację zwierzęcia i kontakt z właścicielem, co zapobiega narażeniu zwierząt na niepotrzebny stres.

Obecnie w gminnym punkcie zabezpieczono dwa psy, jeśli znany jest właściciel zwierząt, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy pod numerem 18 33 23 025 wew. 36.

UG Kamienica

 

 

Zdjęcia

Menu
Informacje
2040616