Przejdź do stopki

Cheerleaderki mistrzyniami Polski

Cheerleaderki mistrzyniami Polski

Treść

W dniach 22 – 25 marca 2023 r. w Raszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Cheerleaders PZSC 2023, będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy i świata. Wspaniale zaprezentowały się w nich zawodniczki zespołu Diamond Cheer  z Kamienicy, które wspólnie z zawodniczkami Cheer z Nowego Sącza zdobyły trzy mistrzowskie tytuły i jedno drugie miejsce.

Zespół dziewcząt z Kamienicy (Diamond Cheer) oraz Nowego Sącza (Cheer NS), startujący jako GLOBAL CHEER, pokazał że nadal jest bardzo mocnym ogniwem polskiego cheerleadingu, zdobywając w najbardziej prestiżowej konkurencji tych mistrzostw – All Girls Junior Level 4 – tytuł mistrza Polski. Tym samym uzyskał awans na mistrzostwa świata w 2024 r. Warto wspomnieć, że dziewczyny są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy z Aten 2023, a teraz dodatkowo już w lipcu bieżącego roku będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy w Veronie we Włoszech, a w kwietniu 2024 roku mogą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Orlando na Florydzie.
Dużą niespodziankę sprawiły również zespoły, które wystawił Global Cheer w konkurencji Group Stunt All Girls Level 4 (jest to najbardziej techniczna konkurencja na mistrzostwach w dywizji cheer – 3 dziewczyny podnoszą jedną). Drużyna „Czwóreczki” wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski, natomiast zespół „Super Girls” zdobył wicemistrzostwo Polski.
W konkurencji Partner Stunt (jeden chłopak podnosi jedną dziewczynę) – bezkonkurencyjnymi mistrzami Polski został nasz duet Anna Korus i Dawid Sołtys, który po fenomenalnym pokazie pokonał pozostałych rywali z Polski.
Równie piękny występ należał do zespołu „Diamenciki”, który w kategorii All Girls Level 2 (dzieci do lat 13), uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Dla większości zawodników był to pierwszy start, towarzyszyła im więc przedpokazowa trema. Nasze dziewczyny wykonały bardzo dobrze układ, startując z dużo starszymi koleżankami z innych zespołów pokazały, że już za niedługo będą się liczyć na polskiej arenie.
Trenerem zespołów z Kamienicy i Nowego Sącza jest Mirosław Haczek, który jednocześnie został trenerem kadry narodowej na 2024 rok.

 

 

Zdjęcia

Menu
Informacje
1998580