Przejdź do stopki

Urządzenie LifeVac dla przedszkoli

Urządzenie LifeVac dla przedszkoli

Treść

Każdy rodzic ma nadzieję, że odprowadzając dziecko, np. do przedszkola, zapewnia mu nie tylko opiekę, zabawę i edukację, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Tymczasem do większości przypadków zadławienia (podczas zabawy lub posiłków) u dzieci i niemowląt dochodzi również w obecności opiekunów.

Kęs chleba, cukierek, winogrono, parówka, kawałek jabłka – wszystko może stać się przyczyną zadławienia, a wtedy liczy się każda minuta. Po 5 – 6 minutach ryzyko nieodwracalnych uszkodzeń mózgu jest już bardzo duże. Mimo organizowania klasycznych kursów pierwszej pomocy, w przypadku realnego zagrożenia często tracimy zdrowy rozsądek, wpadamy w panikę i zwyczajnie nie wiemy, jak się zachować.

Wójt Gminy Kamienica zakupił dla placówek przedszkolnych na terenie naszej gminy specjalistyczne urządzenie LifeVac. To opatentowane urządzenie – produkt medyczny posiadający certyfikaty najbardziej wymagających międzynarodowych instytucji akredytujących sprzęt medyczny. Lifevac uratował życie już kilkuset dzieci w wielu krajach świata.

W ramach zakupu urządzeń przedstawiciel firmy przeprowadził profesjonalny kurs pierwszej pomocy w zadławieniach. Na spotkanie została zaproszona kadra – opiekunki z placówek przedszkolnych naszej gminy, które na fantomach mogły poćwiczyć zarówno standardowe procedury ratowania życia, jak i te przy użyciu LifeVac.

 

 

 

Zdjęcia

Menu
Informacje
1998699