Przejdź do stopki

Darterzy walczyli o mistrzostwo Polski

Treść

W dniach 1 - 2 kwietnia 2023 r. w Kamienicy odbyły się II Mistrzostwa Polski w Steel Darta Pracowników Oświaty i Instytucji Kultury. Zawody rozegrano w Ośrodku Szkoleniowo – Turystycznym „Dworek Gorce”.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw Polski dokonał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy – Mirosław Haczek. W turnieju udział wzięło 25 zawodników. Rywalizacja przebiegała w  sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.
W  sobotę 1 kwietnia rozegrano turniej darta „501”. W  kategorii kobiet zwyciężyła Jolanta Szymańska z Jasła. Drugie miejsce zdobyła Agata Kopta (Radlin), a  trzecie Małgorzata Fels (Ruda Śląska). Na czwartym miejscu uplasowała się Wioletta Rek (Rybnik). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Sawicki (Częstochowa). Drugie miejsce zdobył Piotr Chodoła (Włocławek), a trzecie wywalczył Jacek Trawiński (Częstochowa). Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Sławomir Piechociński (Płock). Piąte miejsce ex aequo zajęli: Mirosław Haczek (Nowy Sącz), Robert Serafin (Wieliczka), Dariusz Szeląg (Jasło), Przemysław Wrzodak (Głuchów).
W niedzielę 2 kwietnia zawodnicy rywalizowali w  turnieju darta „301”. Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Fels (Ruda Śląska). Drugie miejsce zdobyła Agata Kopta (Radlin), a  trzecie Wioletta Rek (Rybnik). W kategorii mężczyzn zwyciężył Mateusz Sawicki (Częstochowa). Na drugim miejscu uplasował się Robert Serafin (Wieliczka), trzecie zdobył Paweł Kurowski (Jasło). Na czwartym miejscu uplasował się Mieszko Ciuła (Nowy Sącz). Piąte miejsce ex aequo zajęli: Sebastian Ast (Krosno), Piotr Chodoła (Włocławek), Konrad Fels (Chorzów), Sławomir Piechociński (Płock).
Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Limanowskiego – Mieczysława Urygi.
Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy.