Przejdź do stopki

Powiatowa Konferencja Bibliotekarzy

Powiatowa Konferencja Bibliotekarzy

Treść

11 maja 2023 r. w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie miała miejsce Powiatowa Konferencja Bibliotekarzy, której organizatorami była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kamienicy.

Na wstępie tego wydarzenia głos zabrał dyrektor GOKSiR – Mirosław Haczek, który powitał wszystkich przybyłych, przekazując jednocześnie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Następnie  dołączyli do niego obecni na spotkaniu: Sekretarz Gminy Kamienica – Jarosław Augustyniak i Starosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, który wręczył  upominki bibliotekarzom, obchodzącym w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej. Natomiast Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej – Joanna Michalik, będąca jednocześnie prezesem limanowskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wręczyła okolicznościowe kwiaty wraz z dyplomami uznania dla jubilatów. Prelekcję w tym dniu wygłosił Paweł Piwowarczyk – Małopolski Bibliotekarz Roku 2021. Gościem specjalnym konferencji była Jadwigę Marzec, sądecka autorka tekstów i książek dla dzieci i dorosłych.
W drugiej części spotkania głos zabrał Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę pracowników bibliotek w rozwoju edukacyjno-kulturowym mieszkańców.
Uwieńczeniem spotkania był koncert słowno – muzyczny pod nazwą „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, wykonany przez artystów ze Stowarzyszenia Projekty Edukacyjno-Kulturalne „PEK” z Katowic.

 

 

Menu
Informacje
2084188