Przejdź do stopki

Spartakiada młodzieży zaprzyjaźnionych gmin

Spartakiada młodzieży zaprzyjaźnionych gmin

Treść

W dniach 17 - 19 maja 2023 r. młodzież ze szkół podstawowych z naszej gminy przebywała w partnerskiej gminie Smiżany na kolejnej siedemnastej już Spartakiadzie Młodzieży „Młodość ponad granicami”. Zaprzyjaźnione gminy: Smiżany, Komorniki i Kamienica wróciły do formuły spartakiady po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią.

Młodzież uczestniczyła w rozgrywkach sportowych, przygotowanych przez gospodarzy spartakiady ze Słowacji. W rozgrywkach sportowych wzięły udział mieszane 20-osobowe drużyny (10 dziewcząt i 10 chłopców). W tym roku w klasyfikacji generalnej zwyciężyła reprezentacja Smiżan, dalej uplasowały się ekipy z Komornik i Kamienicy. Rozgrywki odbywały się w ramach zasad fair-play. Była to wspaniała okazja nie tylko do przeprowadzenia zdrowej rywalizacji sportowej, zadbania o zdrowie i kondycję, ale również do zacieśniania więzi między rówieśnikami z gmin partnerskich.
Na spartakiadę dotarli także przedstawiciele oficjalnych delegacji z poszczególnych gmin, którzy wspierali swoje drużyny, a po zakończeniu rozgrywek wręczyli medale i puchary. Z naszej gminy do Smiżan udali się wójt Władysław Sadowski, przewodniczący Rady Gminy – Hilary Majewski, dyrektor GOKSiR w Kamienicy – Mirosław Haczek oraz dyrektor SP nr 1 w Kamienicy – Iwona Franczyk Augustyn.
Nad przygotowaniem naszych zawodników czuwali nauczyciele: Danuta Kalicińska, Zofia Gromala, Maria Więcek oraz Robert Faron.
Za rok spartakiada odbędzie się w gminie Komorniki.

Menu
Informacje
2124569