Przejdź do stopki

III Igrzyska Europejskie. W Kamienicy powstanie strefa kibica

III Igrzyska Europejskie. W Kamienicy powstanie strefa kibica

Treść

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

 

7 czerwca w Krakowie Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski podpisał z przedstawicielami 12 gmin regionu umowę na dofinansowanie stref kibica podczas III Igrzysk Europejskich. Jedna ze stref kibica powstanie przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamienicy. Na organizację strefy kibica gmina Kamienica otrzyma z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie w kwocie 108 tys. złotych.

Małopolska i Kraków są gospodarzami największej multidyscyplinarnej imprezy w Europie w 2023 roku, obejmującej 29 dyscyplin, z udziałem ponad 7000 sportowców, reprezentujących 48 krajów europejskich.
Od 21 czerwca do 2 lipca do Polski przyjadą najlepsi sportowcy, aby walczyć nie tylko o medale Igrzysk Europejskich, ale również o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz o tytuły mistrzów Europy.
Małopolska wespół z Krakowem liczy na przybycie wielu kibiców. To dlatego 12 gmin stało się ambasadorami regionu, organizując na swoim terenie bezpieczne i atrakcyjne strefy kibica. Będą to miejsca, w których nie tylko mieszkańcy, ale także turyści, będą mogli dzielić sportowe pasje, wspólnie oglądając transmisje z igrzyskowych zmagań.
W Kamienicy strefa kibica będzie funkcjonować w dniach 22-25 czerwca 2023 r. przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamienicy. Czekać będą na Was m.in. strefy: relaksu, gastronomiczna, zmagań sportowych, telewizyjna z telebimem, fitness, pokazów sportowych. Dodatkowo w ramach wydarzenia zaplanowano organizację koncertu i seansu kina plenerowego oraz  wiele innych atrakcji, w tym animacje i dmuchańce dla dzieci.
Zachęcamy do śledzenia strony i mediów społecznościowych – szczegóły już wkrótce.

Źródło/fot: UMWM

 

 

Zdjęcia

Menu
Informacje
2070635