Przejdź do stopki

Jadą reprezentować Polskę

Jadą reprezentować Polskę

Treść

Cheerleaderki Global Cheer (połączone zespoły Diamond Cheer  z Kamienicy i Cheer NS z Nowego Sączą) jadą do Werony. Tam na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2023 r. będą reprezentować Polskę. Głównym partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders jest Województwo Małopolskie.

Mistrzostwa Europy Cheerleaders 2023 w Weronie to najważniejsza impreza w roku na starym kontynencie, startują w niej zespoły z większości europejskich państw.
Zespoły Diamond Cheer  z Kamienicy i Cheer NS z Nowego Sączą w 2021 r. na Mistrzostwa Europy w Grecji 2022 połączyły siły, tworząc jeden bardzo mocny podmiot Global Cheer, który wywalczył dla Polski brązowy medal w prestiżowej konkurencji All Girls level 5 Senior.
W kwietniu ubiegłego roku 8 zawodniczek klubu Cheer zostało powołanych do kadry Polski Cheerleaders na mistrzostwa świata w Orlando, gdzie zespół zdobył trzecie miejsce (na 8 drużyn) w kategorii All Girls Level 3. Ponadto w roku 2022 Global Cheer wywalczył Puchar Polski dający możliwość startu w mistrzostwach Europy w Weronie w 2023 r.
Cheerleaderki Global Cheerćwiczą pod okiem trenera Mirosława Haczka, który jednocześnie został trenerem kadry narodowej na 2024 r.
Poza głównym partnerem, którym jest Województwo Małopolskie, wyjazd zespołu Global Cheer na mistrzostwa Europy wspierają również: Gmina Kamienica, Galeria Trzy Korony, Gramet Barcice.

 

Menu
Informacje
2070671