Przejdź do stopki

Beskidzkie Rytmy i Smaki

Beskidzkie Rytmy i Smaki

Treść

W niedzielę 16 lipca br. na placu przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamienicy  odbył się X Festiwal Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

Nasza gmina po raz kolejny znalazła się wśród gospodarzy imprezy, której celem jest promocja kultury regionalnej i atrakcji Beskidu Wyspowego. Przybyli do Kamienicy goście mogli poznać rytmy i smaki naszego regionu.
Głównym punktem festiwalowego programu był Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kamienica. Każde koło przygotowało do prezentacji potrawę regionalną do degu­­stacji (kwaśnica), scenkę obyczajową, pieśń ludową oraz rękodzieło artystyczne.
Aktorską grę, muzyczną nutę, tradycyjną kuchnię i rękodzieło artystyczne oceniało jury w składzie: Jadwiga Adamczyk – kierownik Działu Animacji Kultury Ludowej MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Aneta Wolańska – dyrektor WOK w Tylmanowej i Maria Winkiewicz – były długoletni pracownik GOKSiR w Kamienicy. Pierwsze miejsce w przeglądzie przypadło KGW ze Zbludzy. Drugie miejsce zajęło KGW z Kamienicy Dolnej. Trzy równorzędne trzecie miejsca przyznano dla KGW z Kamienicy Górnej, KGW z Zalesia i KGW ze Szczawy. Na Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich komisja zakwalifikowała KGW ze Zbludzy.
Festiwal prowadził konferansjer Stanisław Przybylski.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert pn. „Małopolska Gościnna”.

 

 

Menu
Informacje
2084144