Przejdź do stopki

Z Dnia Dziecka do Warszawy

Z Dnia Dziecka do Warszawy

Treść

Przedłużenie minionego Dnia Dziecka – tak można by powiedzieć o wyjeździe licznej grupy uczniów kamienickiej Jedynki do stolicy. A wszystko to m.in. za sprawą jednego z posłów obecnej kadencji Sejmu - pana Andrzeja Guta-Mostowego, który co roku organizuje  wydarzenie „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom”. Dzięki jego zaproszeniu uczniowie mogli pojechać do Sejmu i Warszawy.

Tegoroczny, miniony już Dzień Dziecka  przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy prawdziwy róg obfitości. Szczególnie hojnym okazał się dla uczestników wycieczki do Rabki Zdroju, gdzie poza wieloma atrakcjami przygotowanymi przez organizatora dziecięcej imprezy „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom” – p. Andrzeja Guta-Mostowego czekała na nich loteria fantowa. Jedną z jej licznych nagród był wyjazd do Warszawy. Szczęśliwy los wyciągnęła uczennica klasy 6a Oliwia Piaskowy. Wygrała wycieczkę do stolicy dla całej swojej klasy.
Wycieczka odbyła się w dniach 2-3 października 2023 roku. Udział w niej wzięły klasy 6a i 7a oraz Samorząd Uczniowski. Dzięki wsparciu posła Andrzeja Guta-Mostowego uczniowie zwiedzili także inne atrakcje: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Stadion Narodowy. Udali się też do Sejmu, gdzie przyjął ich poseł. Wycieczkowicze są wdzięczni za zaproszenie i udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu mieli okazję poznać nowe i doświadczyć wielu wrażeń.

 

 

Menu
Informacje
2124554