Przejdź do stopki

Ruszyła 7. edycja Budżetu Obywatelskiego

Ruszyła 7. edycja Budżetu Obywatelskiego

Treść

Do 31 października trwa przyjmowanie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wszystkie zadania, które przejdą pozytywną weryfikację, będą walczyły w głosowaniu mieszkańców o rekordową pulę aż 16 mln zł.

Swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 lat. Na wypełnione formularze urząd marszałkowski województwa małopolskiego czeka do 31 października. Uwaga: każde zgłoszone zadanie musi zdobyć 30 podpisów poparcia mieszkańców.

Tak jak w poprzedniej edycji – także teraz można zgłaszać zadania do puli regionalnej i ogólnowojewódzkiej. W tej pierwszej mogą się znaleźć wyłącznie projekty o charakterze „miękkim”, których koszt mieści się w przedziale 50 – 100 tys. zł. Większe możliwości stwarza pula ogólnowojewódzka – tu można zgłosić zarówno zadania nieinwestycyjne (300 – 700 tys. zł), jak i inwestycyjne (500 tys. zł – 1 mln zł).

Szczegółowe informacje o sposobie złożenia wniosku, a także niezbędne dokumenty oraz regulamin i harmonogram 7. edycji BO Województwa Małopolskiego dostępne są na stronie: https://bo.malopolska.pl/.

 

 

Menu
Informacje
1998642