Przejdź do stopki

Wyniki wyborów w gminie Kamienica

Treść

W tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na terenie gminy Kamienica uprawnionych do głosowania było 5 842 mieszkańców. W wyborach do Sejmu najwyższy jednostkowo wynik osiągnęła Agata Zięba – 1978 głosów, drugi Arkadiusz Mularczyk – 350 głosów, a trzeci Urszula Nowogórska –  266 głosów. Frekwencja wyniosła 70,35%. W wyborach do Senatu najwyższy wynik spośród trzech kandydatów uzyskał Jan Hamerski – 2 608 głosów (66,28%).

Wyniki głosowania do Sejmu na terenie gminy Kamienica:

Lista nr 1 - KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          GROMALA Małgorzata Danuta 11

2          RAJCA Tomasz Władysław 1

3          STĘPIEŃ Bogusława Mariola 0

4          MÓŁKA Anna Maria  2

5          BUDZIAK Iwona Dorota  1

6          TALAR Paweł Leszek    159

7          MĘDERAK Piotr Sebastian   1

8          KANTOR Tadeusz Jan   3

9          SENIO-HAAS Sylwia Sabina   1

10       TOMASIK Grzegorz   0

11       DZIADOŃ Grzegorz Józef   0

12       BARA Bolesław Henryk   0

13       ORZECHOWSKA Iwona Katarzyna   2

14       SROMEK Andrzej Tadeusz  0

15       LEŚNIAK Marek   0

16       BACHLEDA-KSIĘDZULARZ Martyna Zofia 0

17       SZWAB Dominika Magdalena  0

18       BAWEŁKIEWICZ Janina   0

19       WACŁAWIK Alicja Izabela  1

20       KULAWIAK Małgorzata   1

Razem  183

Lista nr 2 - KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          NOWOGÓRSKA Urszula Teresa  266

2          RATUŁOWSKI Marcin   8

3          BARNAŚ Stanisław   5

4          SZCZEPANIK Tomasz   12

5          TUMIDAJEWICZ Iwona Agnieszka    4

6          JAMRO Lucyna Elżbieta    3

7          KOLBRECKA Józefa     2

8          JASICA-STATKOWSKA Jadwiga Bożena         2

9          TOBIASZ Józef        3

10       SZYMCZYK Michał Jakub 5

11       BARAN Grzegorz    1

12       CZEPIELIŃSKI Jarosław Zbigniew   0

13       CZAJA Małgorzata Ilona   3

14       JUREK Piotr   3

15       ZHANG-CZABANOWSKI Wojciech Wilhelm   1

16       GAWLIK Michał Rafał    1

17       PRZYBYŁOWICZ Katarzyna Danuta   0

18       BRUDZIŃSKI Grzegorz Stanisław    1

19       BARNA Andrzej    1

20       MATEŃCZUK Paweł Jan   7

Razem 328

Lista nr 3 - KW NOWA LEWICA

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          UCHERSKI Edward Bolesław    17

2          CEMPA-PULIT Grażyna   12

3          PLATO Henryk     2

4          MICHALAK Jerzy Franciszek    4

5          FIŁON Kacper Stanisław    1

6          LEGUTKO-NADOLSKA Małgorzata Teresa     2

7          SZUBRYT Piotr     15

8          POLAŃSKA Agnieszka Monika    8

9          ROSSMANITH Adam Zbigniew    4

10       JĘDRZEJOWSKA-FUGIEL Małgorzata Zofia   1

11       CIEPLIŃSKA Monika Julia    9

12       SŁADEK Ewa Małgorzata    7

13       MORAŃSKI Marcin Robert     2

Razem  84

Lista nr 4 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          TERLECKI Ryszard Iwon  144

2          MULARCZYK Arkadiusz   350

3          BARTUŚ Barbara Halina   17

4          PALUCH Anna    37

5          SIARKA Edward    65

6          WICHER Patryk Tomasz    33

7          ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna      8

8          GUT-MOSTOWY Andrzej Józef    43

9          WÓJTOWICZ Jadwiga Teresa    7

10       WŁODARCZYK Wojciech Stanisław    6

11       SZCZYGIEŁ Paweł   17

12       ZIĘBA Agata    1 978

13       PICZURA Jan    1

14       GAJOWSKI Przemysław Wojciech    0

15       FILIPIAK Ewa    16

16       JANIK-WOJTANOWSKA Klaudia Ewa   14

17       KOSZYK Antoni    1

18       PRZYBYŁO Ewa    3

19       KRÓL Jacek Józef   1

20       PĘK Bogdan Marek  4

Razem  2 745

Lista nr 5 - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          WILK Ryszard Jakub     169

2          JASKÓŁKA Nadzieja        25

3          SZAREK Grzegorz Henryk     13

4          JĘDROL Gabriel Jakub    2

5          KULCZYK Sylwia    10

6          MICHALIK Krzysztof     17

7          PUKAŃSKI Tadeusz     3

8          BALCERAK Alicja Barbara     3

9          MUCHA Kamil      10

10       KUCHARZAK Konrad Michał    16

11       LACHNER Krystian Wojciech    5

12       PIETRUCH Michał Dawid    6

13       DOBROWOLSKI Stanisław    1

14       STOCH Anna Bożena      3

15       BROŃSKI Józef Antoni     1

16       BOŻYK Mariusz Stanisław 0

17       CZOSNOWSKA Aleksandra      1

18       PIETRUCH Karolina Justyna     2

19       LACHNER Roksana Barbara    2

20       RZOŃCA Krzysztof Jakub   11

Razem 300

Lista nr 6 - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          SMARDUCH Weronika Anna    137

2          LACHOWICZ Piotr Michał    35

3          RUCHAŁA Elżbieta Joanna    23

4          KOCHAN Witold Zygmunt    3

5          ŻYTKOWICZ Barbara Aleksandra   2

6          KOT Jakub    20

7          ZUBRZYCKI Szymon Zbigniew    2

8          PIERCHLAK Krzysztof Mateusz    0

9          KAŁUCKI Bogdan Paweł     3

10       KURZAWA Magdalena Sabina    4

11       FILAS Lesław Jan    1

12       NAGORNIK Klaudia     2

13       SKRĘŻYNA Jakub Dariusz     1

14       DAWIDEK Maria Stanisława     0

15       ZAWIŚLAN Jan Jakub    0

16       CEPIGA Kinga Emma     3

17       BOCHOWICZ Marek Edmund   0

18       MĄKA Eugeniusz Roman    5

19       LEWANDOWSKI Przemysław Wojciech 2

20       PATALITA Tadeusz     42

Razem  285

Lista nr 7 - KW POLSKA JEST JEDNA

(numer,    nazwisko i imiona,    liczba głosów)

1          PIECH Rafał Marian      95

2          SKIEPKO Artur Mateusz    1

3          KARP Stanisław Andrzej   0

4          URBAN Piotr   1

5          FLOREK Grzegorz Piotr    6

6          JOJCZYK Tomasz    1

7          OLCHAWA Józef     0

8          NAWARA Józef Stanisław   1

9          PALENIK Krzysztof    0

10       HANDZEL Anna Magdalena   0

11       WYKRĘT Wanda Barbara    0

12       KOŁODZIEJCZYK Szymon    2

13       CHOWANIEC Wojciech Józef   0

14       TOKARCZYK Beata    2

15       CHOCHLIŃSKA Monika Maria   0

16       SZAREK Andrzej Henryk   0

17       BECKER Dominika Józefa    0

18       TRUTA Anna    0

19       MIKULEC Marzena Katarzyna     1

20       JURZEC Janusz     0

Razem 110

Wyniki głosowania na kandydatów w wyborach do Senatu:

HAMERSKI Jan Wincenty (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ): 2 608  głosów (66,28%).

WAKSMUNDZKI Bogusław (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KANDYDAT ZIEM GÓRSKICH): 741 głosów (18,83%).

CHMURA Krzysztof (KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ): 586 głosów  (14,89%).

 

 

Menu
Informacje
1998661