Przejdź do stopki

Nauczyciel na medal

Nauczyciel na medal

Treść

19 stycznia 2024 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca „Plebiscyt  Edukacyjny 2023” zorganizowany  przez redakcje Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. W kategorii „Nauczyciel Roku klas IV-VIII” laureatką została Dorota Chrobak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy.

Uroczysta gala podsumowująca etap powiatowy i wojewódzki odbyła się w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Nagrody wręczał Maciej Kwaśniewski - redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, życząc pedagogom, by udało im się wychować uczniów, którzy potrafią samodzielnie myśleć.

Po nominacji, która już była dla mnie wyróżnieniem i zaskoczeniem, przyszedł czas na podium, co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zajęłam zaszczytne 1 miejsce w kategorii Nauczyciel klas IV-VII w powiecie limanowskim  i  województwie małopolskim oraz 3 miejsce w Polsce. Po „honory” wybiorę się na Ogólnopolską Galę do Warszawy, na Zamek Królewski, gdzie też usłyszy cała Polska o Kamienicy. Pragnę z całego serca podziękować WSZYSTKIM, którzy dostrzegli i docenili moją pracę. Dziękuję za każdy głos rodzicom moich wychowanków, uczniom, wszystkim znajomym i mi życzliwym. Zajęcie najwyższego miejsca w plebiscycie jest dla mnie ogromnym zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem, by jeszcze bardziej  zaangażować się i sprostać wymaganiom, które stawia przede mną współczesna szkoła. Nie chcę zawieść moich uczniów i ich rodziców. Jest też motywacją do podejmowania wyzwań i inicjatyw dla dobra uczniów i na ich rzecz – mówiła po gali nagrodzona Dorota Chrobak.

Partnerem honorowym plebiscytu był Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 

Zdjęcia

Menu
Informacje
2070657