Przejdź do stopki

Owocny kwiecień – sukcesy uczniów Jedynki

Owocny kwiecień – sukcesy uczniów Jedynki

Treść

Laureat Olimpiady Antysmogowej

Uczniowie SP1 w Kamienicy wzięli udział w III Olimpiadzie ESA. Program ESA realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Olimpiada z zakresu ochrony powietrza i zmiany klimatu (przeprowadzona w nowoczesnej formule online), adresowana do klas 7-8,  obejmowała trzy etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski.
W I etapie udział wzięli: Maja Adamczyk (kl. 8), Jolanta Bugajska (kl. 8), Julia Kurzeja (kl. 8), Patrycja Czerwińska (kl. 8), Patrycja Jagieła (kl. 8), Magdalena Kluska (kl. 8), Beata Świnka (kl. 8), Jan Wąchała (kl. 8), Angelika Rutka (7a) i Robert Nowak (7b). Do drugiego etapu przeszli: Julia Kurzeja i Robert Nowak. W finale znalazł się Robert Nowak, który został laureatem olimpiady, zajmując w niej III miejsce.
III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znalazła się w kuratoryjnych wykazach konkursów wiedzy. Zdobycie w nich wysokich miejsc uznawane jest jako szczególne osiągnięcie. Dzięki temu laureaci olimpiady, oprócz nagród rzeczowych, otrzymują 3 cenne punkty przydatne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. 

Wyróżnienia w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

W Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Muzyka Filmowa”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Kamienicy Jedynkę reprezentowały uczennice klasy 5b - Maja Widuch i Lena Widuch, wyśpiewując wyróżnienie.

Wśród zwycięzców Maratonu Czytelniczego

W siedzibie Centrum Edukacji i Tradycji GOKSiR w Kamienicy odbył się etap gminny II edycji Powiatowego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. W tym roku uczestnicy konkursu prezentowali wybrany fragment książki Kornela Makuszyńskiego. SP1 w Kamienicy reprezentowali: Marita Kulig (5a), Natalia Majewska (5a), Adrian Lizoń (5a) i Dawid Wilczyński (6a).
Do etapu powiatowego zakwalifikował się Dawid Wilczyński. Pozostali reprezentanci szkoły otrzymali wyróżnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Finaliści Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „The United States”, przeprowadzonym przez Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, finalistami zostali: Zuzanna Michalska (7a), Damian Barnaś (7b) i Robert Nowak (7b). Przepustką do finału był etap szkolny konkursu (6 lutego 2024 r.), który wyłonił 47 finalistów   z 12 szkół podstawowych powiatu nowosądeckiego, w grupie tej znalazła się również trójka SP1 w Kamienicy. Uczniowie wykazali się znajomością języka angielskiego i szeroką wiedzą o USA z zakresu historii, geografii Stanów Zjednoczonych, a także wiedzą o sławnych Amerykanach XX wieku, atrakcjach turystycznych, codziennym życiu Amerykanów oraz znajomością różnorodnych informacji na temat Amiszów.
Konkursowi wiedzy towarzyszył również Konkurs Piosenki Anglojęzycznej i w tej kategorii Jedynkę z Kamienicy reprezentowała Maja Adamczyk (kl. 8).

Finalistka Powiatowego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce

Kasia Augustyniak, uczennica klasy 6b została finalistką Powiatowego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce: „Tadeusz Kościuszko – Naczelnik Powstania w 1794 roku – konkurs wiedzy z okazji 230 rocznicy insurekcji kościuszkowskiej”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Do etapu powiatowego przystąpiło aż 17 szkół, a każdą z nich mógł reprezentować tylko jeden uczeń. Poprzedzony był etapem szkolnym, który wyłonił najlepiej przygotowanych uczestników. Zadanie konkursowe polegało na wypełnieniu testu wiedzy składającego się z pytań zamkniętych i otwartych.

 

 

Menu
Informacje
2070688