Przejdź do stopki

Lekcje w nadmorskim klimacie

Lekcje w nadmorskim klimacie

Treść

W maju grupa uczniów SP1 w Kamienicy tygodniowy plan zajęć realizowała poza szkolną ławką. Uczniowie pod opieką mgr M. Wąchały, mgr M. Cebuli i mgr M. Czech wyjechali nad morze.

W dniach 20 – 27 maja 2024 r. grupa uczniów klas II-V uczestniczyła w Zielonej Szkole, przebywała w nadmorskim Darłówku. Poza słoneczną i morską kąpielą, spacerami brzegiem morza czy zabawami na miejscowej plaży dzieci zwiedziły Kołobrzeg, gdzie odbyły się bogate w treści lekcje historii: poznały historię zaślubin Polski z morzem, historię Kołobrzegu i Królewskiego Miasta Darłowo. Udały się też statkiem w rejs i miały spotkanie z piratem, który poddał je wielu próbom; stawiał przed nimi różne zadania, którym musieli sprostać. Wśród zaplanowanych na czas pobytu nad morzem zajęć edukacyjnych znalazła się m.in. lekcja przyrody. Poprowadził ją znany m.in. z telewizji przyrodnik i dziennikarz National Geografic - Marcin Kostrzyński. Nie brakło również zajęć plastycznych z chustą animacyjną i różnych rozgrywek sportowych.
Lekcje w nadmorskim klimacie dostarczyły grupie wyjazdowej wiedzy, wykształciły różne umiejętności i postawy uczniów. Na pewno doświadczenie Zielonej Szkoły pozostanie jej uczestnikom w pamięci, a wyniesione z pobytu nad morzem treści edukacyjne zaowocują nie tylko w przestrzeni szkolnej.  

 

 

Menu
Informacje
2084191